OUABH trilogie banner

Recensie: ‘Once Upon A Broken Heart trilogie’ – Stephanie Garber

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest
OUABH trilogie banner

ONCE UPON A BROKEN HEART

Once upon a broken heart recensie afbeelding

Once upon a broken heart (OUABH) is het eerste boek van de gelijknamige serie, geschreven door Stephanie Garber. Hoofdpersoon in OUABH is Evangeline Fox. Opgegroeid in haar vaders curiosawinkel, geloofd zij volledig in magie en ‘nog lang en gelukkig’. Maar nu haar ouders zijn overleden en de liefde van haar leven staat op het punt om te trouwen met haar stiefzus lijkt alles waarin Evangeline ooit geloofde uit elkaar te vallen. Met een gebroken hart en wanhopig om de bruiloft te stoppen, gaat Evangeline op zoek naar Jacks, de Hartenprins en een van de Fates. Hij bied haar een deal aan die te verleidelijk is om te weerstaan. Evangeline raakt verwikkeld in een gevaarlijk spel met de Prince of Hearts, dat haar ‘nog lang en gelukkig’ in gevaar brengt. Met de betrokkenheid van Jacks staan niet alleen haar hart en haar dromen meer op het spel, maar ook haar leven.

Een heerlijk eerste boek dat een andere kijk geeft in de wereld die we van Garber al kennen uit de Caraval serie, in een totaal nieuw verhaal. Een verhaal over geloof in liefde, afwijken van de gebaande paden en je laten meeslepen door wat het leven je aanreikt.

Echt een boek dat je zult verslinden en dat je vol verlangen naar meer zal achterlaten!! Gelukkig bestaat deze serie uit drie boeken in totaal. Wil je spoilers vermijden? Stop dan hier met lezen! Hierna bespreken we namelijk deel 2 en deel 2 uit de serie.

THE BALLAD OF NEVER AFTER

The ballad of never after recensie afbeelding

Stephanie Garber laat met The Ballad of Never After (TBONA) zien waarom zij een van de meest geliefde auteurs in de YA-fantasiewereld is. De onweerstaanbare mix van grillige verhalen, romantiek met hoge inzet en moreel grijze karakters verovert ook nu weer ieders hart.

TBONA is het oogverblindende vervolg op OUABH, vol magie, mysterie, vloeken, roekeloze beslissingen en meer liefdesverdriet dan ons arme hart aankan.

We gaan verder waar OUABH was gebleven en worden herenigd met Evangeline terwijl ze zoekt naar een manier om de vloek op haar echtgenoot Apollo, die verborgen is in de diepten van het kasteel, te verbreken. Tegelijkertijd probeert ze weg te blijven van Jacks, de sluwe prins der harten. Maar Jacks zou Jacks niet zijn als hij Evangeline simpelweg met rust zou laten. Wanneer een nieuwe, moorddadige vloek zich onthuld, worden Jacks en Evangeline gedwongen om samen te werken. Ze worden door deze samenwerking beiden op de proef gesteld: wat als hun overtuigingen niet lijken te kloppen? Jacks is historisch gezien misschien wel de lastigste en meest verraderlijke van alle Fates gebleken, maar met een nog hogere inzet, oude vrienden en geduchte vijanden om te strijden, is hij misschien wel de enige die Evangeline kan vertrouwen.

Dit tweede deel heeft iets minder van de snelheid van het eerste boek en het is daarom in het begin echt weer even inkomen. Wanneer het verhaal echter weer op gang is ontvouwt zich een nieuw groot avontuur, met allerlei twists. En het einde, zal je niet aan zien komen…..we love to hate een goed cliffhanger!

Ook na dit boek zul je nog met genoeg vragen achter blijven en dus door willen lezen. Komt het ooit goed met Evangeline’s ‘lang en gelukkig’? Is Jacks echt zo’n kille rotzak als hij zich voordoet? En is Apollo wel zo prinselijk als hij op het eerste gezicht lijkt te zijn? Je komt erachter door ook het derde deel van de serie te lezen!

Wil je spoilers voor deel 3 vermijden? Stop dan hier met lezen!

A CURSE FOR TRUE LOVE

A curse for true love recensie afbeelding

Beginnen aan het laatste deel van een serie brengt altijd gemengde gevoelens met zich mee. Aan de ene kant kun je niet wachten om te ontdekken hoe het verhaal waarin je achtereenvolgens tijd, geld en emotie hebt geïnvesteerd, zal eindigen. Aan de andere kant is er een droefheid die voortkomt uit het afscheid nemen van personages van wie je echt bent gaan houden. En er zijn weinig personages die de liefde van lezers zo veel verdienen als Evangeline Fox en Jacks – het centrale willen-ze-willen-niet-ze-duo in de Once Upon A Broken Heart-trilogie.

In dit laatste boek, A Curse For True Love (ACFTL), zien we de hopeloos romantische Evangeline onze Hartenprins Jacks vechten tegen vloeken, geheugenverlies en wraakzuchtige liefdesrivalen terwijl ze vechten voor het nog lang en gelukkig leven dat ze allebei sinds het allereerste begin verdienen. ACFTL begint in de onmiddelijke nasleep van de cliffhanger van TBONA, terwijl Evangeline eindelijk het leven krijgt dat ze altijd al wilde: dat van een prinses.

Maar Apollo, is helemaal niet de charmante prins waar Evangeline van droomde.Hij is er niet alleen vastbesloten voor te zorgen dat ze haar herinneringen nooit meer terug zal krijgen, maar hij is ook om Jacks te vermoorden. Jacks heeft ondertussen gezworen bij Evangeline vandaan te blijven, voor haar eigen bestwil uiteraard. Maar wanneer de moordpogingen op Evangeline elkaar maar blijven opvolgen, wordt afstand houden steeds moeilijker. Het is aan Evangeline om haar herinneringen terug te krijgen, voordat het te laat is en ze alles waar ze ooit naar verlangde voor altijd zal verliezen.

Deze reeks is vanaf het begin heel duidelijk geweest: helden krijgen geen happy end, ze geven die aan andere mensen. Maar heel eerlijk, hoopten we natuurlijk vanaf het begin dat ook Jacks een ‘lang en gelukkig’ zou krijgen.

Laten we eerlijk zijn, we hebben allemaal gehoopt op het gelukkige einde van Jacks sinds hij bewees zoveel meer te zijn dan het lastige, egoïstische lot waarvan iedereen dacht dat hij was. Hoewel hij misschien begon als een soort slechterik, won Jacks al snel fans voor zich met zijn scherpe tong, tragische achtergrondverhaal en roekeloze reddercomplex. Met de welkome toevoeging van de POV’s van hem en Apollo voelt dit boek net zo goed het verhaal van Jacks als dat van Evangeline.

Na alles wat deze personages hebben overleefd– liefdesverdriet, verraad, vloeken, bijna-doodervaringen – levert dit boek een bemoedigend einde op dat niet alleen goed voelt voor Evangeline en Jacks, maar ook een waardige afsluiting is voor de hele serie.

Wat enorm mooi is aan dit boek is dat het verhaal aanvoelt alsof het nog steeds verandert en doorgaat. Garber gaf ons slechts één einde, maar om de zin te citeren waarmee het verhaal van Evangeline begon: “Elk verhaal heeft het potentieel voor oneindige eindes.” Laten we hopen dat dit specifieke einde tot nog meer spin-offs leidt.

OUABH trilogie

 

 

 

 

Over de auteur

Floor staat 5 dagen per week voor de klas als docent maatschappijleer/maatschappijwetenschappen & geschiedenis in het voortgezet onderwijs. Lezen is voor haar de ideale manier om even te ontsnappen aan het drukke leven. Door te bloggen wil zij de magische boekenwereld delen met andere booknerds en daarnaast jongeren motiveren om meer te lezen.

Alle artikelen van Floor →

Heb je deze posts al gelezen?

Romantasy Juni: De kus des doods

In juni hebben we samen met October Books De Gifdochter omgetoverd tot een absoluut pareltje!

De editie is onder andere verschenen met prachtige schutbladen, een persoonlijke brief van de auteur én een digitaal gesigneerde bookplate van Sheila Masterson.

Over de SMP Limited Edition van De Gifdochter:
✨ Hardcover met enkelzijdig stofomslag
✨ Sprayed edges
✨ Geïllustreerde schutbladen door Charlotte Slegers (@charlotteslegers)
✨ Naked cover met folie
✨ Losse auteursbrief
✨ Digitale handtekening van de auteur

NL Fantasy Boekenabonnement – Augustus 2026 – De Koningin der Tygers

NL Fantasy Abonnement Augustus: De Koningin der Tygers ✨🐅

Maak je in augustus klaar voor een genadeloze beproeving, Chinese mythologie en een allesverwoestende strijd. Een slimme list zorgt ervoor dat jouw leven volledig op zijn kop komt te staan. Je moet de strijd aangaan tijdens een dodelijke beproeving met maar één doel: een verbintenis met een mythisch roofdier.

Kun jij de meedogenloze proef doorstaan en het eliteteam versterken dat de rijken moet redden van de ondergang?

In augustus werken we samen met Best of Fantasy aan een prachtige, exclusieve So Many Pages Limited Edition!

Over de SMP Limited Edition:
✨ Hardcover met enkelzijdig stofomslag met zilverfolie
✨ Exclusief omslagontwerp voor de SMP-editie
✨ Exclusief sprayed edges-ontwerp voor de SMP-editie
✨ Bedrukte schutbladen
✨ Bedrukte naked cover
✨ Losse auteursbrief
✨ Digitale handtekening van de auteur

Over het boek:
✨ Geschreven door een internationale auteur
✨ Het eerste deel in een serie
✨ Fantasy romance
✨ Genadeloze beproevingen
✨ Fourth Wing meets De Hongerspelen, met een flinke dosis Chinese mythologie

Over de boekenbox:
✨ €34,99 inclusief gratis verzending
✨ The Dragon’s Vault collectible folie boekenlegger ontworpen door Oktoberdots
✨ Collectible pin
✨ SMP Limited Edition
✨ Digitale handtekening van de auteur
✨ Losse auteursbrief

Over de book-only:
✨ €29,99 inclusief gratis verzending
✨ SMP Limited Edition
✨ Digitale handtekening van de auteur
✨ Losse auteursbrief

Let op! De boekenbox wordt verzonden vanaf 12 augustus.

Aankondiging: NL Romantasy Boekenabonnement – September 2026 – Een dans met de dood

Engels Fantasy Abonnement September: Shadows of the Forgotten ⏳🥀

Elke dertig dagen reset haar wereld en wist de maan haar herinneringen. Om de vloek te verbreken gebruikt ze verboden bloedmagie, maar daarmee roept ze een monster op.

Stap in een duistere Hades & Persephone hervertelling waarin de hoofdpersoon recht tegenover een dodelijke prins komt te staan. Hoe harder deze aartsvijanden botsen, hoe sneller hij bereid is om de wereld voor haar te laten branden.

De belangrijkste regel in dit spel tegen de klok: word niet verliefd op de schurk. Want als de maan reset, vergeet je dat hij de enige is die je kan redden…

In september werken we samen met Dutch Venture Publishing (@dutchventurepublishing) aan een prachtige, Engelstalige SMP Limited Edition.

Over de SMP Limited Edition:
✨ Engelstalige editie
✨ Hardcover met dubbelzijdig stofomslag
✨ Naked cover met folie
✨ Sprayed edges
✨ Bedrukte schutbladen
✨ Gesigneerde bookplate van de auteur
✨ Gebonden auteursbrief

Over het boek:
✨ Geschreven door een Internationale auteur
✨ Het eerste deel van een serie
✨ Adult dark romantasy
✨ Slow-burn romance
✨ Vervloekte Fae prins
✨ Enemies-to-lovers
✨ Hades & Persephone hervertelling

Over het abonnement:
✨€29,99 inclusief gratis verzending
✨ Driemaandelijks Engelstalig fantasy boekenabonnement
✨ Je ontvangt altijd een exclusieve SMP Limited Edition
✨ Het gaat om een ‘boek-only’ – er zitten geen items bij.

De boeken worden verzonden tussen 21-25 september.

Toegevoegd aan winkelwagen

Het product is succesvol toegevoegd aan je winkelwagen!
JE EERSTE HOOFDSTUK BEGINNEN MET KORTING?

ONTVANG KORTING OP JE EERSTE BESTELLING!*

Duizenden mensen gingen je voor!

* Let op: wegens de wet van de vaste boekenprijs zijn kortingen niet geldig op Nederlandse boeken.
Je ontvangt een code voor 5% korting als je je inschrijft op onze nieuwsbrief. Wij versturen 2-3 keer per week nieuws en aanbiedingen over al onze leukste boeken & nieuwtjes.