Recensie: Flowerheart - Catherine Bakewell | Ontdek ze bij So Many Pages

Recensie: Flowerheart – Catherine Bakewell

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Flowerheart - banner

A power she can’t control.  A curse she can’t undo.  A boy she can’t forget

Flowerheart is de eerste Young Adult fantasyroman van schrijfster Catherine Bakewell en is een prachtig, romantisch mysterie. Flowerheart is een boek vol chaotische magie, een koppige hoofdpersoon, grote dromen, een verlegen en knappe man, geheimen, de liefste slowburn friends to lovers ooit (ohhh en de plottwists) in een victoriaanse setting vol heksen, magie en vloeken. Daarmee heeft dit boek dus alles wat je maar kunt wensen!!

Over wensen gesproken: Alles wat Clara en haar (ooit) beste vriend Xavier Morwyn ooit wilden, was genezers worden net als Xaviers ouders. Maar terwijl Xavier een jaar eerder dan gebruikelijk werd gecertificeerd als tovenaar, blijft Clara achter. Haar magie is vreemd en onvoorspelbaar, zo erg zelfs dat een simpele aanraking per ongeluk haar vader vervloekt: Giftige bloemen groeien in zijn hart.

Alleen Clara kan de vloek tegengaan met een genezende zegen, de lastigste vorm van magie die er is, maar daarvoor moet ze eerst de volledige controle over haar magie krijgen. Het wordt een race tegen de klok. Wanhopig om haar vader te redden, wendt Clara zich tot Xavier, die ooit haar beste vriend was. Ze smeekt hem om haar te helpen, maar de prijs voor Xaviers hulp is hoog.

Terwijl de twee werken aan een remedie voor Clara’s vader, hervinden zij hun oude band en komen groeien ze steeds dichter naar elkaar toe. Hoe meer Clara leert over haar oude vriend en haar eigen magie, hoe dichter ze komt bij een duister geheim dat het land in zijn greep houdt. Clara’s verleden & de geheimen van Xavier kunnen weleens belangrijker zijn dan ze ooit had kunnen denken.

Dit alles resulteert in een zachtaardig liefdesverhaal dat de donkere stemmen van angst en depressie moedig aanpakt. Het vermogen om magie uit te voeren komt in het boek voort uit emotie en intentie, waardoor Bakewell parallellen kan trekken tussen Clara’s worsteling met angst en haar zelfbeeld en de moeilijkheden die ze ervaart met haar magie. De rol van Clara’s magie in de weergave van angst is niet zo subtiel, maar zal lezers die bekend zijn met geestelijke gezondheidsproblemen raken in zijn herkenbaarheid.

Doorspekt met ontroerende momenten van troost, zelfreflectie, vreugde en liefde is Flowerheart een intiem en charmant boek dat je zal betoveren

Over de auteur

Floor staat 4 dagen per week voor de klas als docent maatschappijleer & geschiedenis in het voortgezet onderwijs. Op dag 5 studeert zij voor haar Master Maatschappijleer & Maatschappijwetenschappen in Tilburg. Ook is zij als “Geschiedenerds” bezig als podcaster. Lezen is voor haar de ideale manier om tot rust te komen. Door te bloggen wil zij de magische boekenwereld delen met andere booknerds en daarnaast jongeren motiveren om meer te lezen.

Alle artikelen van Floor →

“Flowerheart is like a garden in full bloom: vibrant and sweet, whimsical and wondrous.” -Allison Saft, New York Times bestselling author of A Far Wilder MagicPerfect for fans of Margaret Rogerson and Tamora Pierce, this standalone YA debut is a stunning cottagecore fantasy romance about a girl with powerful and violent magic which she must learn to control-or lose everything she loves. Clara’s magic has always been wild. But it’s never been dangerous.

Then a simple touch causes poisonous flowers to bloom in her father’s chest. The only way to heal him is to cast an extremely difficult spell that requires perfect control. And the only person willing to help is her former best friend, Xavier, who’s grown from a sweet, shy child into someone distant and mysterious.

Xavier asks a terrible price in return, knowing Clara will give anything to save her father. As she struggles to reconcile the new Xavier with the boy she once loved, she discovers how many secrets he’s hiding. And as she hunts for the truth, she instead finds the root of a terrible darkness that’s taken hold in the queendom-a darkness only Clara’s magic is powerful enough to stop.

Heb je deze posts al gelezen?

Valentine’s Bookbox

Inhoud:

NL boek: Gesigneerde paperback van Schot in de Roos geschreven door Iris Visser
EN Boek: Paperback van Lonely for you Only geschreven door Monica Murphy
Bookplate gesigneerd door Monica Murphy
Auteursbrief van Iris Visser
Booktabs
Een handige annotation guide
Washi tape
Hartjes notitieblokje
Vegan hartjessnoepjes van Mijn Snoepgoed
Een boekenlegger
Totebag ‘Reading is my love language’

Klik hier om je in te schrijven voor de So Many Pages boekenbox!

Toegevoegd aan winkelwagen

Het product is succesvol toegevoegd aan je winkelwagen!