Romance boeken zijn al tijden populair, maar dankzij TikTok en cosoorten zien we ook een steeds grotere interesse in dark romance. Als je nog niet bekent met bent het genre: in dark romance boeken zijn er vaak complexe personages (die niet eenduidig goed of slecht zijn) en zijn de relaties iets zwaarder. Thema’s zoals obsessie, macht, geweld, ontvoering en meer. Het is daarom heel belangrijk dat je bij dit type boeken de trigger warnings eerst leest. Ik las onlangs mijn eerste dark romance en dat moest ik natuurlijk delen met jullie!
Waarover gaat Kiss the
Villain?
De eerste dark romance die ik las, was eentje van een bekende schrijfster in het genre: Rina Kent. Ze schreef eerder al de Legacy of Gods serie en is nu bezig met uitbrengen van een spin-off serie in dezelfde wereld. Het eerste deel in die serie is Kiss the Villain, een MM-romance tussen leraar en student. Beide lijken een donkere kant te hebben die het daglicht niet mag zien. Als ze met elkaar in aanraking komen, wordt het een soort machtsspel waarbij geen een van beide de controle wil verliezen.
Eerste keer dark romance
Je wordt meteen in het verhaal gegooid, wat ik erg leuk vond, maar je ervaart ook vanaf het begin de duistere romantiek die zo eigen is aan dit genre. Wees daar dus op voorbereid. Ik heb wel het gevoel dat het verhaal daarna ‘gemakkelijker’ is om te lezen, eens je in het verhaal zit.
Ik vond het geweldig om te zien hoe onze twee hoofdpersonages elkaar en vooral zichzelf ontdekten. We komen meer te weten over hun achtergrond en hoewel ik in het begin geen fan was van de personages, kreeg ik uiteindelijk sympathie voor beide mannen.
Daarnaast is het interessant dat dit boek niet alleen gericht is op de romantiek en de seks, maar ook de tijd neemt om echt in te gaan op de personages en hun problemen. Er wordt in dit boek geen gebruikgemaakt van psychologische of professionele hulp (hoewel ik daar in het echte leven een groot fan van ben), maar dat was in dit specifieke geval ook niet nodig. De focus blijft natuurlijk de dark romance maar de ruimte voor andere zaken is dus een plus.
Vlotte schrijfstijl
Ik ben een grote fan van de schrijfstijl van Rina Kent. Ze gebruikt een dubbel perspectief, iets waar ik altijd fan van ben, zéker in romance boeken. En ze heeft een heel vloeiende pen. Zoals ik al zei, had ik in het begin wat moeite, dus het kostte me drie dagen om de eerste 100 pagina’s te lezen (wat voor mijn normale leestempo heel langzaam is). Maar de rest van de 400+ pagina’s las ik in één dag uit! Ik kon het boek niet neerleggen en werd echt meegezogen in het verhaal. Dat zegt genoeg, denk ik ;-).
Tropes
Ben je benieuwd naar de tropes van dit boek? Ik lijst ze graag even voor je op! Het boek is enkel beschikbaar in het Engels momenteel dus ik zet ze ook in het Engels hieronder:
- Villain x monster
- Professor x student
- Age gap
- Forbidden romance
- Hate to love
- Bi & gay awakening
- Dom & sub
- Mutual obsession
Conclusie
Mijn eerste dark romance was een wild ride, dat is zeker! In het begin vond ik dit boek best zwaar om te lezen, maar eens je in het verhaal zit en je de personages beter leert kennen, leest dit boek enorm vlot. Rina heeft een enorm goede schrijfstijl, ik ben fan. Ik herhaal nog eens om zeker de trigger warnings te lezen, maar verder: zeker interessant om te lezen!
Over de auteur
Maui is online marketeer en copywriter in het dagelijks leven. Na de uren kan je haar vaak op een concert vinden, waar ze ook al eens graag recenseert en/of foto’s maakt. Verder is Maui helemaal verzot op haar twee hondjes Chicca en Torva. Lezen en schrijven zit al van kleins af aan in haar bloed, vandaar dat ze ook de bloggers van So Many Pages vervoegde.